Vinařská oblast Provence | Côtes de Provence

Vinařská oblast Provence

Středomoří, Alpy. Mezi těmito dvěma divy přírody, třetím provensálskou vinicí. Jeho zářivé, sluncem zalité vinice se táhnou přes 200 kilometrů přes departementy Var, Bouches-du-Rhône a část Alpes-Maritimes. Pod jižním sluncem je krajina úchvatná. Vklouznutím do vinic se vznáší vzduch dovolené. To je pravděpodobně důvod, proč jsou hrozny tak krásné a jejich vína jsou tak dobrá.

Provensálská vinice

Krása provensálské krajiny je jedinečná. Nezapomenutelná úleva. Mezi pozoruhodná místa patří hora Sainte-Victoire, masiv Sainte-Baume, Maures nebo vulkánský masiv Estérel. Existují dvě velké geologické skupiny, jeden vápenec v západní a severní části vinice a druhý krystalický ve východní části s výhledem na moře. ideální půda pro révu. Těmto dvěma geologickým souborům, vápencovým a krystalickým, odpovídají dvě rostlinné formace charakteristické pro Středomoří: křoviny na vápencové půdě a křoviny na krystalické půdě. Ani jeden z těchto dvou typů vegetace nemůže představovat významný příspěvek humusu. Obecně platí, že půdy vinařského Provence jsou proto chudé, ale dobře odvodněné. Tyto mělké půdy bez nadměrné vlhkosti jsou ideální pro středomořskou rostlinu, kterou je vinná réva.

Mistral si hraje se Sluncem

Středomořské klima je perfektní: slunečné, suché a horké. Vinice mají kolem 2 800 hodin slunečního svitu ročně. Větry jsou četné a jsou nedílnou součástí klimatu regionu. Nejnásilnější a nejznámější je Mistral. Obzvláště suchý umožňuje vinici osvěžit, ale především ji sanitovat, čímž ji chrání před chorobami spojenými s vlhkostí.

Soutěž o víno v Provence

Tato soutěž pořádaná CIVP je vyhrazena pro růžová, červená a bílá vína z označení Côtes de Provence, Coteaux Varois en Provence a Coteaux d'Aix-en-Provence. Různé poroty složené z profesionálů (enologů, someliérů, techniků a novinářů) a amatérských degustátorů z poroty enofilů ochutnávají slepě pro úplnou spolehlivost 600 prezentovaných vzorků. Každé vydání se tedy vyznačuje přidělením zlatých, stříbrných nebo bronzových medailí, stovce provensálských vín AOC ve 3 barvách. Soutěž o víno v Provence je pod kontrolou Regionálního ředitelství pro hospodářskou soutěž, spotřebu a podvody a je uvedena na seznamu národních soutěží o víno.

Zpět do obchodu
Obchodní podmínky | GDPR - Ochrana osobních údajů